شرایط دریافت ویزای کار در انگلیس


با اجرایی شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، در حال حاضر الزامات ویزای کار انگلیس در این کشور اجرایی شده‌اند. 

با معرفی سیستم مهاجرتی جدید بر اساس امتیاز قوانین و الزامات جدیدی نیز برای متقاضیان ویزای کار انگلیس اجرایی شده‌اند. هم اکنون در این کشور یک سیستم مهاجرت بر اساس امتیاز اجرا شده، ولی جالب است بدانید این سیستم انعطاف پذیرتر بوده و به افراد بیشتری امکان دریافت اجازه کار در انگلیس خواهد داد. قبلاً ویزای Tier 2 تنها راه برای ورود به کشور انگلیس با ویزای کار بود. 

تا زمانی که شما یک پیشنهاد شغلی نگرفته بودید و یک کارفرمای انگلیسی حاضر به قبول اسپانسری شما نشده بود، دریافت ویزای کار انگلیس برایتان تقریباً غیرممکن محسوب می‌شد. در سیستم مهاجرتی جدید بر اساس امتیاز انگلیس انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد.

ویزای کار دقیقا چیست ؟ 

مدرک اجازه کار (انگلیسیEmployment authorization document‎) برگه اجازه کاری است که با مخفف EAD، به فرمI-756 موسوم است. مدرکی است برای اجازه کار موقت که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) برای کسانی که شهروند آمریکا نیستند صادر می‌شود.

این مدرک اجازه کار که در حال حاضر صادر می‌شود، یک کارت پلاستیکی است هم اندازه کارتهای اعتباری استاندارد اما با ویژگی‌های امنیتی چندگانه. کارت حاوی اطلاعات اساسی مربوط به شخص خارجی است از جمله نام، تاریخ تولد، جنسیت، رسته مهاجرت، کشور تولد، عکس، شماره ثبت نام نفر خارجی که به (A-Number) موسوم است، شماره کارت، شرایط محدودکننده فردی و شرایط و تاریخ اعتبار. در هر حال این کارت نباید با کارت سبز آمریکا اشتباه گرفته شود.آیا مشاغل مختلف از نظر مهارتی تفاوتی برای دریافت ویزای کار انگلیس ایجاد می‌کنند؟ 
هر شغل یک کد SOC در سیستم جدید ویزای کار انگلیس دارد. شما می‌توانید برای یافتن کد SOC شغل مد نظر خود، از ابزار ONS Occupation Coding استفاده کنید. 
ظاهراً قوانین مهاجرتی انگلیس قرار است به گونه‌ای به روزرسانی شود که تعداد مشاغل واجد شرایط مسیر مهاجرتی کارگر مهار افزایش پیدا نماید. سطح مهارتی جدید برای مسیر مهاجرتی کارگر ماهر انگلیس RQF3 یا بالاست که معادل A-Level یا معادل آن می‌باشد. در قوانین جدید اشاره‌ای به الزام داشتن مدرک تحصیلی نشده است. 
البته باید اشاره کرد که در واقعیت، افراد خیلی زیادی نمی‌توانند بدون داشتن مدرک تحصیلی خوب شغلی با پرداختی بالا برای خود پیدا کرده و دیگر شرایط مد نظر برای آن شغل را داشته باشند.

پیشنهاد شغلی سیستم جدید بر اساس امتیاز اشاره می‌کند که متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای مورد تأیید وزارت کشور انگلیس داشته باشد. به جمله قبلی بسیار دقت کنید. قبلاً، برای دریافت ویزای Tier 2 شما باید یک Certificate of Sponsorship یا همان مدرک اسپانسری می‌داشتید.

 دریافت این مدرک یکی از پروسه‌های بسیار سخت در پرونده مهاجرت کاری به انگلیس محسوب می‌شد. برای دریافت COS کارفرمای شما باید مبلغی را پرداخت و پرونده را به جریان می‌انداخت. زمان بررسی این پرونده بین چند روز تا چند ماه می‌توانست متفاوت باشد.

همین موضوع پروسه دریافت ویزای کار انگلیس را دشوارتر می‌کرد. در الزامات جدید ویزای کار انگلیس صرفاً به «پیشنهاد کار» اشاره شده، بدین معنی که شما صرفاً بایستی یک نامه استخدام از سوی یک کارفرما داشته باشید. روی کاغذ این گونه می‌توان برداشت کرد که اگر شما ویزای کار انگلیس را دریافت کردید و کارفرما دیگر حاضر به استخدام شما نبود، امکان بررسی یک پیشنهاد شغلی دیگر برای شما وجود خواهد داشت. این موضوع در ویزای Tier 2 امکان پذیر نبود. ویزای کارگر ماهر جدید انگلیس ظاهراً انعطاف پذیرتر است.


الزام میزان حقوق در ویزای کارگر ماهر انگلیس
 اگر متقاضی بیش از حداقل حقوق تعیین شده دریافتی خواهد داشت وی واجد شرایط ثبت نام برای این ویزا می‌باشد. اگر حقوق متقاضی کمتر از حداقل حقوق تعیین شده ولی بیشتر از 20 هزار و 480 پوند است، تنها در صورتی وی قادر به ثبت نام خواهد بود که پیشنهاد شغلی او برای شغلی با متقاضی کم یا یک PhD مرتبط با شغل باشد.بهترین شرکت برای مهاجرت به انگلیس 

مجموعه سیمرغ سفر یک مرکز تخصصی خدمات انواع ویزا و امور مهاجرتی و حقوقی انگلستان است .
 با توجه به پیچیدگی های مراحل اخذ ویزای انگلیس این مجموعه باهدف ارائه خدمات تخصصی با بالاترین استاندارد ها شکل گرفته است. رمز موفقیت ما داشتن یک موسسه حقوقی و مهاجرتی با مجوز رسمی در انگلستان و بهره مندی از مجرب ترین وکلای رسمی ایرانی و انگلیسی عضو اداره مهاجرت و کانون وکلای انگلیس است. 

سیمرغ سفر در تهران، لندن و بیرمنگام با بهره مندی از این امتیاز خاص بی شک یکی از تخصصی ترین مجموعه های ارائه خدمات ویزا،مهاجرت و حقوقی انگلستان است. 

ما به پشتوانه بیش ازدو دهه فعالیت در امور مهاجرت انگلیس و کسب بالاترین آمار موفقیت ،اماده ارائه خدمات به هموطنان هستیم. سیمرغ سفر همچنین از قدیم به عنوان یک مرکز تخصصی ویزای شنگن و کانادا شناخته شده است. آمار موفقیت آمیز ما در اخذ ویزا شنگن و کانادا انگیزه ما را برای خدمت به هموطنان در این بخش نیز دوچندان کرده است.

منبع : ویکی پدیا


[ دوشنبه 5 خرداد 1399 ] [ 07:15 ق.ظ ] [ مدیر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic